Zwycięstwo Impelu Wrocław

8 sty 2017, 18:31

W ramach 15. kolejki ORLEN Ligi Impel Wrocław podejmował u siebie ósmą drużynę tabeli – ŁKS Commercecon Łódź. Mecz zacięty, zwłaszcza w drugiej partii, ostatecznie zakończył się zwycięstwem Impelu Wrocław 3:0 (25:21, 28:26, 25:18).

Choć z początku to łodzianki uciekły na kilka “oczek” (5:8) to wrocławianki nie pozwoliły im na zbyt długą radość (10:10). W dalszej części toczyła się walka punkt za punkt (15:15). Po czym cztery kolejne akcje padły łupem przyjezdnych (15:19). Wrocławianki nie dały za wygraną i zbliżyły się na punkt, a po przerwie na żądanie doprowadziły do remisu 20:20. Wygrały kolejne cztery akcje i zyskały piłkę setową (24:20). Ostatecznie partię wygrały do 21.

Druga partia rozpoczęła się podobnie do poprzedniej. Najpierw to przyjezdne wyszły na skromne prowadzenie (2:4), a gospodynie natychmiast odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 9:7. Za moment na tablicy widniał remis 10:10. Żadna z drużyn nie mogła wyjść na prowadzenie (17:17). Zapowiadała się bardzo ciekawa końcówka partii (20:20). Następne dwie akcje zapisały się na koncie gości (20:22). Wrocławianki od razu odrobiły swoje straty (22:22). Partia musiała zakończyć się na przewagi (24:24). Ostatecznie set wygrany przez gospodynie 28:26.

W trzeciej odsłonie spotkania od początku dominowały gospodynie (11:7). W późniejszej fazie powiększały swoją przewagę (16:10). W końcową część partii wchodziły z siedmiopunktowym prowadzeniem (20:13). Spokojnie zmierzały do zakończenia spotkania na swoją korzyść (24:18) i ostatecznie zwyciężyły 25:18.

Impel Wrocław – ŁKS Commercecon Łódź (25:21, 28:26, 25:18)

Impel Wrocław: Kossanyiova, Ptak, Konieczna, Kąkolewska, Cembrzyńska, Kaczor, Sawicka, Bałucka, Hancock, Wysocka, Mędrzyk, Stasiak, Courtney
ŁKS Commercecon Łódź: Szyjka, Kwiatkowska, Leszek, Osadchuk, Bryda, Oleksy, Sielicka, Tomczyk, Muhlsteinova, Kowalińska, Strasz, Wołoszyn