Zwycięstwo Legionovii przed własną publicznością

Aktualizacja: 5 lis 2016, 23:30
5 lis 2016, 21:03

W ramach 4. kolejki ORLEN Ligi Legionovia Legionowo podejmowała PTPS Piła. Ze spotkania zwycięsko wyszły gospodynie, zgarniając pełną pulę punktów.

Prowadzenie w pierwszym secie należało do siatkarek Legionovii (9:6), w ataku błyszczała Ewelina Mikołajewska. Jednak przewaga gospodyń stopniowo topniała (16:14, 20:19). Końcówka seta była nerwowa, jednak lepszymi okazały się zawodniczki z Legionowa (25:22).

Druga partia była niesamowicie wyrównana. Zespoły przez cały czas grały w ciągłym kontakcie punktowym, żaden nie zdobył większej przewagi (14:14). Sytuacja ciągnęła się do samego końca seta (21:21). W końcu to Legionovii udało się zdobyć dwa punkty przewagi i tym samym wygrać partię (25:23).

Trzeci set obfitował w błędy PTPS-u (10:9). Siatkarki z Piły nie były w stanie zatrzymać gospodyń, szczególnie uciążliwa była dla nich Agata Skiba (20:14). To ona poprowadziła zawodniczki Legionovii do zwycięstwa (25:19).

Legionovia Legionowo – PTPS Piła 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

Legionovia Legionowo: Pacak, Mikołajewska, Chojnacka, Grabka, Bociek, Skiba, Adamek

PTPS Piła: Austin, Kwiatkowska, Ogoms, Dumancić, Szubert, Urban, Babicz