Zwycięstwo Polek w eliminacjach ME!

10 paź 2015, 19:31

Reprezentacja Polski kobiet pokonała Słowację 23:21 (14:11) w wyjazdowym eliminacyjnym spotkaniu Mistrzostw Europy w Szwecji.

Początek meczu był wyrównany, obydwa zespoły skutecznie kończyły swoje ataki do stanu 3:3. Dopiero rzut Iwony Niedźwiedź wyprowadził Polki na prowadzenie. Wkrótce zawodniczki w słowackich barwach zdążyły jeszcze wyrównać ale dobra gra drugiej linii – Iwony Niedźwiedź i Moniki Kobylińskiej pozwoliły odskoczyć naszym Paniom na bezpieczną odległość 13:8. Dobrze rzuty karne wykonywały Klaudia Pielesz, Monika Stachowska. Ponadto w tym okresie gry rywalki zaczęły stosować taktykę gry bez bramkarki, posiadając o jedną zawodniczkę więcej w polu. Ostatecznie Polki rzuciły kilka bramek do pustej bramki i do przerwy prowadziły 14:11.

Początek drugiej połowy to gorsza postawa naszej reprezentacji. Żeńska reprezentacja Słowacji rzuciła kilka bramek doprowadzając do wyniku 13:15 i 17:18. Podopieczne trenera Poloża konsekwentnie stosowały manewr gry bez bramkarza doprowadzając do kontaktowego wyniku. W 49 minucie bramkę na 20:18 rzuciła Monika Kobylińska, pomimo gry w osłabieniu. Przewagę trzech bramek dał dopiero rzut do pustej bramki Iwony Niedźwiedź na 22:19 pięć minut przed końcem. Wkrótce dwudziestą bramkę rzuciła Dominika Hornakova. Dopiero ostatnia bramka Karoliny Kudłacz – Gloc przypieczętowała zwycięstwo Polski 23:21.

Słowacja – Polska 21:23 (11:14).