Zwycięstwo Resovii we własnej hali!

4 lis 2017, 16:35

W sobotnim meczu ósmej kolejki siatkarskiej PlusLigi sezonu 2017/2018 ekipa Asseco Resovi Rzeszów we własnej hali podejmowała obecengo wicelidera tabeli Indykpol AZS Olsztyn. W poprzednim sezonie te drużyny zajęły miejsca na sąsiednich lokatach. W dzisiejszym spotakniu gospodarze potwierdzili wyższość i wygrali w trzech partiach.

Pierwszy punkt w meczu zdobyła drużyna z Olsztyna po ataku Rousseaux. I to olsztynianie wyszli na początku na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Jednak gospodarze szybko doprowadzili do remisu (7:7), a za chwilę osiągneli dwupunktową przewagę (11:13). W końcówce premierowej odsłony gospodarze uzyskali trzy oczka więcej od ekipy AZS-u (17:20). Ostatecznie set zakończył się wygraną gospodarzy w stosunku (23:25)

Drugą partię od skutecznych zagrań zaczeli gospodarze. Od początku uzyskali przewagę nad rywalami (1:5). Jednak olsztynianie dzięki skutecznej grze odrobili kilka punktów i wynik wyglądał juz nieco lepiej (9:10). Szybko Asseco Resovia wróciła do czteropunktowej zaliczki jaką mieli na początku seta (10:14). W dalszej części rzeszowianie utrzymywali wypracowaną przewagę i na tablicy pojawił się wynik (17:21). Ostatni punkt w tej odsłonie dla ekipy z Rzeszowa zdobył Jakub Jarosz (20:25).

Trzesci set zespoły rozpoczęły od walki punkt za punkt. Wynik był w okolicach remisu (2:2, 4:4). Trzy kolejne punkty zdobyli gospoadrze dzięki świetnej postawie Rossarda w polu serwisowym. Choć w pewnym momencie gra się wyrównała i przewaga gospodarzy zmalała do jednego punktu (7:8), to za kilka chwil rzeszowianie uzyskali czteropunktowe prowadzenie (10:14). W końcówce partii przewaga rzeszowian wzrosła do sześciu oczek (13:19). Przy wyniku (21:24) gospodarze mieli pierwszą piłkę meczową. Jednak olsztyninie doprowadzili do remisu i gra toczyła się na przewagi. Ostatecznie po skutecznym bloku w meczu triumfowała ekipa z Rzeszowa

Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:23, 25:20, 26:24)

MVP: Michał Kędzierski

Asseco Resovia Rzeszów: Rossard, Kędzierski, Lemański, Jarosz, Możdżonek, Krastins, Perłowski Rusek

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Pliński, Woicki, Zniszczoł, Scheernoochorn, Andringa, Kochanowski, , Buchowski, Rousseaux, Żurek