Zwycięstwo rzeszowianek po zaciętym boju !

Aktualizacja: 13 lip 2022, 14:50
24 lis 2018, 22:35

W meczu piątej kolejki Ligii Siatkówki Kobiet siatkarki DevelopRes SkyRes Rzeszów podejmowały na własnym boisku ŁKS Commercecon Łódź. Gospodynie ostatnio uległy Mistrzyniom Polski (0:3). Natomiast łodzianki w poprzedniej kolejce wyraźnie wygrały z zespołem z Radomia. Ponadto gospodynie przystąpiły do spotkania bez Helene Rousseaux, która w przyszłym tygodniu ma przejść operacje kolana.

Spotkanie minimalnie lepiej rozpoczęły rzeszowianki (4:2). Mecz z akcji na akcję wkraczał na  coraz wyższy poziom (8:8, 10:10, 13:13). W tym momencie przyjezdne zaczęły odskakiwać rywalkom i osiągnęły aż pięcio punktową przewagę (13:18). Rzeszowianki, nie mogły przebić się na drugą stronę siatki i po chwili ich strata wynosiła już siedem punktów (16:23). Mimo bardzo wyrównanego początku, drużyna z Łodzi nie pozostawiła w tej partii złudzeń rywalkom (17:25).

Drugi set od początku przebiegał bardzo wyrównanie ( 3:3, 6:6, 7:7). Na prowadzenie zaczęły wychodzić gospodynie (11:7, 14:11). Mogliśmy obserwować w tej partii lustrzane odbicie tego, co działo się w poprzednim secie. Tym razem rzeszowianki  wypracowały pięcio punktową przewagę (17:12, 19:14). Ostatecznie wygrały 25:18.

Trzecia partia, to jak do tej pory, grana najrówniej przez obie ekipy. Żadna z drużyn,przez długi czas nie mogła osiągnąć prowadzenia ( 4:4, 8:8, 10:10, 12:12). Pierwsze dwupunktowe prowadzenie wypracowały łodzianki (12:14), rzeszowianki szybko doprowadziły jednak do wyrównania stanu na tablicy, a w decydujących fazach seta, to one przejęły inicjatywę ( 20:18, 23:21). Sama końcówka, przysporzyła wielu emocji, a drugiego wygranego seta na swoim koncie zapisały przyjezdne (24:26).

Czwarty set to początkowa dominacja ŁKS-u (1:4, 1:5). Gospodyniom udało się jednak doprowadzić do wyrównania         (10:10). Na tablicy wyników co chwila zmieniało się prowadzenie     ( 16:17, 19:17). Przy stanie 20:19 rzeszowianki popełniły bardzo kosztowny błąd ustawienia (20:20). Bardzo dobrą zagrywką popisała się Monika Bociek, dając swojej drużynie dwupunktową przewagę (20:22). Jednak to nie wystarczyło na świetnie grające w końcówce gospodynie które doprowadziły do piątej partii (25:22).

Lepiej tą ostatnią partię otworzyły rzeszowianki (4:1). Długo trwała zacięta walka punkt za punkt (6:6, 8:8) Pierwsze dwupunktowe prowadzenie osiągnęły gospodynie (10:8). I doprowadziły je już do końca, a całe spotkanie asem serwisowym zakończyła Katarzyna Zaroślińska (15:12).

DevelopRes SkyRes Rzeszów   ŁKS Commercecon Łódź 3:2      ( 17:25; 25:18 ; 24:26 ; 25:22 ; 15:12)

MVP: Agnieszka Rabka