Strona główna Siatkówka Liga siatkówki kobiet Zwycięstwo torunianek na wyjeździe!

Zwycięstwo torunianek na wyjeździe!

0
foto: biuro prasowe Budowlani Toruń

Torunianki nie miały większych problemów z pokonaniem siatkarek MKS-u w ich własnej hali, dając im tym samym kolejne cenne punkty do tabeli ligowej.

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna przyjezdnych, która po kilku z rzędu fantastycznych akcjach wypracowała sobie aż pięć punktów przewagi, co zmusiło trenera gospodarzy do wzięcia czasu (3:8). Chwila oddechu jednak na nic się zdała siatkarkom z Dąbrowy, bowiem wciąż na prowadzeniu były siatkarki z Torunia (10:18). W końcówce partii dąbrowianki obroniły jeszcze dwie akcje, jednak musiały uznać wyższość Budowlanych w tej części spotkania (19:25).

Kolejna odsłona była już nieco bardziej wyrównana (8:8), lecz z czasem więcej błędów zaczęły popełniać gospodynie, co pozwoliło toruniankom wyprowadzić kilkupunktowe prowadzenie (11:16). W drugiej połowie seta drużyna z Dąbrowy Górniczej kompletnie zatraciła swój rytm gry, oddając praktycznie bez walki kolejną partię (14:25).

Trzecia część spotkania zaczęła się ponownie lepiej w wykonaniu przyjezdnych (9:12). Dąbrowianki bardzo długo nie mogły znaleźć recepty na swoją nierówną grę, co cały czas wykorzystywała drużyna z Torunia (12:16). W końcu gospodynie przełamały swoją niemoc piekielnie mocnym blokiem a krótko po tym dołożyły jeszcze parę punktów po udanych atakach (21:21) przywracając tym samym swoje szanse na zwycięstwo w tym spotkaniu (25:22).

Niestety gospodynie w kolejną odsłonę nie weszły już tak dobrze, dzięki czemu ponownie na prowadzeniu były rywalki (6:8). Torunianki z czasem zaczęły coraz bardziej dominować na boisku, co znacznie utrudniało dąbrowiankom ich walkę o zwycięstwo (16:18). Koniec końców o porażce gospodyń zadecydowały w dużej mierze błędy popełnione w końcówce tego spotkania (20:25).

MKS Dąbrowa Górnicza – Poli Budowlani Toruń 1:3 (19:25, 14:25, 25:22, 20:25)

MVP: Marta Wójcik

MKS Dąbrowa Górnicza: Baidiuk, Martiniuc, Dreczka, Tobiasz, Lipska, Purchartova, Polak, Ciesiulewicz, Perlińska, Michalewicz, Trivunović, Colik, Drabek.

Poli Budowlani Toruń: Ściurka, Paulava, Jasińska, Lewandowska, Wójcik, Bałucka, Bimbkiewicz, Ryznar, Janik, Cvetanović, Kavalenka, Hatala, Szczygłowska, Nowak.

Komentarze