Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale w New Haven

23 sie 2017, 15:04

Agnieszka Radwańska po pokonaniu Eugenie Bouchard awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier w New Haven. W drugiej rundzie obrończyni tytułu wygrała bez straty seta 6 – 3, 7 – 5.
Pierwsze gemy zakończyły się zgodnie z prawem serwisu. Od podania zaczynała Kanadyjka, dlatego to ona wychodziła na prowadzenie. Przy stanie 2 – 2 Agnieszka Radwańska przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie. Jej szczęście nie trwało długo i Eugenie Bouchard również przełamała krakowiankę. Przy stanie 4 – 3 była finalistka Wimbledonu miała okazję przełamać Agnieszkę Radwańską jednak po ogromnym pudle zupełnie pogubiła się. Polska mistrzyni wygrała gema, potem szybko przełamała rywalkę i kilka minut później zakończyła zwycięsko pierwszego seta.
Drugi set również rozpoczął się zgodnie z regułą serwisu. Do stanu 4 – 3 Agnieszka Radwańska z mniejszymi, a Eugenie Bouchard z większymi problemami utrzymywały swoje podanie. W ósmym gemie krakowianka przełamała Kanadyjkę i była bardzo bliska zwycięstwa. Jednak reprezentantka klonowego liścia zrewanżowała się Polce. Przy stanie 5 – 5 Agnieszka Radwańska wygrała swoje podanie do zera, a kilka minut później mimo serwisu „Genie” i szans na tie – breaka przełamała rywalkę i zakończyła mecz.
Agnieszka Radwańska jest obrończynią mistrzowskiego tytułu. Dzięki zwycięstwu nad Eugenie Bouchard awansowała pierwszy raz od stycznia do ćwierćfinału turnieju WTA. W nim krakowianka zmierzy się z Chinką Shuai Peng.