ATP Sydney: Łukasz Kubot i Marcelo Melo w ćwierćfinale

8 sty 2018, 17:00

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali duet Florian Mergea/Nenad Zimonic 7:6(6),6:3. Tym samym Polak i Brazylijczyk poprawili zeszłoroczny wynik, gdy odpadli w pierwszej rundzie.

Najlepsi debliści świata, Łukasz Kubot i Marcelo Melo, podczas imprezy w Sydney są rozstawieni z najwyższym numerem. Ale już pierwszy pojedynek ostatniego sprawdzianu przed Australian Open okazał się wyzwaniem.

W secie otwarcia żadna z par nie zdołała wypracować sobie szansy na przełamanie serwisu rywali. I o losach pierwszej partii musiał decydować tie break. W tym “nasz” duet najpierw obronił piłkę setową (przy stanie 5:6), a następnie wykorzystując pierwszą nadarzającą się okazję, zakończył premierowego seta.

Druga partia poniedziałkowego spotkania to już wyraźna przewaga duetu Kubot/Melo. Polak i Brazylijczyk dwukrotnie przełamali rywali (w pierwszym oraz ostatnim gemie) i pilnując własnego podania, po niespełna 90 minutach gry zameldowali się w najlepszej ósemce turnieju w Sydney.

W walce o półfinał polsko-brazylijski duet zmierzy się ze zwycięzcami meczu Damir Dzumhur/Roman Jebavy – Nikola Mektic/Aleksander Peya.

Sydney International, Sydney (Australia)
ATP International, kort twardy, pula nagród 468 tys. dolarów
I runda gry podwójnej:
Łukasz Kubot (Polska,1)/Marcelo Melo (Brazylia,1) – Florian Mergea (Rumunia)/Nenad Zimonjic (Chorwacja) 7:6(6), 6:3