Australian Open: Australijska niemoc Magdy Linette trwa, poznanianka poza turniejem

Aktualizacja: 20 sty 2017, 20:36
17 sty 2017, 09:27

Magda Linette nie doczekała się pierwszego zwycięstwa w drabince głównej wielkoszlemowego Australian Open. Polka w dwóch setach przegrała z niżej notowaną Luksemburką Mandy Minellą, kończąc zmagania w Melbourne podobnie jak przed rokiem na 1. rundzie.

Mimo, że w losowaniu drabinki głównej druga rakieta Polski uniknęła zawodniczek z czołówki, bo los na otwarcie przydzielił jej notowaną poza czołową setką Mandy Minellę, to okazji do pierwszego w karierze awansu do 2. rundy zmagań w Melbourne nie udało się wykorzystać. Poznanianka nie pomściła tym samym Luksemburki za porażkę sprzed sześciu lat w kwalifikacjach do Roland Garrosa, ulegając jej w podobnych okolicznościach.

Panie od początku spotkania toczyły wyrównany pojedynek, rywalizując niemal cały czas gem za gem. Żadna z nich nie była jednak na tyle regularna aby zdominować rywalkę i w pełni przejąć inicjatywę. W kluczowych momentach biało-czerwoną pogrążały jednak znaczące błędy forhendowe i brak kontroli nad uderzeniami. O 7 lat starsza Minella doświadczenie wykorzystała w samej końcówce partii – przełamała naszą reprezentantkę w 11. gemie, a następnie zamknęła seta własnym podaniem (7:5).

Poprawy gry ze strony Polki próżno było szukać w 2. odsłonie. Luksemburka zrezygnowaną Linette przełamała już w rozgrywce otwarcia, podwyższając następnie na 2-0. Biało-czerwona przez całą partię starała się gonić wynik, lecz rywalka poprawiła się w polu serwisowym i ciężko było jej cokolwiek zdziałać. Poznanianka kilkukrotnie dała upust swej bezsilności i frustracji, a do gema, w którym oponentka serwowała na mecz przystąpiła praktycznie bez walki, popełniając proste błędy i nie urywając nawet punktu. Finalnie przygoda Linette z turniejem singlowym skończyła się po godzinie i 38 minutach gry. Biało-czerwona ostatecznie przegrała 5:7, 4:6.

Australian Open, Melbourne, Wielki Szlem (Pula nagród: 50 mln $), mecz 1. rundy gry pojedynczej kobiet:

Mandy Minella, Luksemburg df. Magda Linette, Polska 7:5 6:4