PŚ w biegach: Justyna Kowalczyk schodzi z trasy

3 gru 2017, 12:55

Justyna Kowalczyk nie ukończyła biegu łączonego na 15 kilometrów podczas zawodów Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Był to drugi start Polki podczas norweskiego weekendu. W sobotę dwukrotna Mistrzyni Olimpijska odpadła w półfinale sprintu stylem klasycznym.

Jest to drugi z rzędu weekend Pucharu Świata, w którym występuje Justyna Kowalczyk. Po nieudanej inauguracji, Polka lepiej spisała się podczas zawodów w Lillehammer. Medalistka najważniejszych imprez szykuje się do startu na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang.

Justyna Kowalczyk nie ukończyła biegu łączonego na 15 kilometrów. Na półmetku Polka zajmowała 14. miejsce z niedużą stratą do prowadzących. Po zmianie nart zaczęła tracić dystans i zeszła z trasy. Bezkonkurencyjna okazała się Szwedka, Charlotte Kalla, która dystans 15 kilometrów przebiegła w czasie 42,24,7. Na drugiej pozycji uplasowała się Heidi Weng ze stratą 19,7 s. Podium uzupełniła inna z Norweżek, Ragnhild Haga.

Polka zapowiedziała, że nie będzie brała udziału we wszystkich zawodach Pucharu Świata. Justyna Kowalczyk chce szczyt formy przygotować na najważniejszą imprezę czterolecia, poprzez branie udział między innymi w maratonach narciarskich.