PŚ w Kuusamo: Dobry występ Cieślara na inaugurację

26 lis 2016, 15:31

Rywalizację w Pucharze Świata rozpoczęli również kombinatorzy norwescy. Pierwsze zawody w tym sezonie wygrał Niemiec Johannes Rydzek. Dobrze spisał się Adam Cieślar, który był najlepszym z Polaków i zajął 19. miejsce.

Po pierwszej części zawodów, a więc rywalizacji na skoczni prowadził Japończyk Akito Watabe przed Rydzekiem i Finem Eero Hirvonenem. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany był Adam Cieślar, który po skoku na odległość 127 metrów zajmował 18. miejsce.

Polak ruszał na trasę ze stratą 2 minut i 16 sekund do prowadzącego Japończyka. Nieco słabiej poszło na skoczni dwóm innym reprezentantom Polski. Zwykle bardzo dobrze spisującemu się w pierwszej części zawodów Szczepanowi Kupczakowi, tym razem nie udało się zameldować w czołówce – Polak był dopiero na 27. pozycji i ruszał do biegu ze stratą 3 minut i 10 sekund. Trzeci z “biało-czerwonych”, Paweł Słowiok zajmował przed biegiem 40. miejsce ze stratą 4 minut i 55 sekund.

Na trasie Cieślar spisywał się dobrze i przez cały czas utrzymywał pozycję zajmowaną po skoku. Na czele, na początku prowadziła dwójka Johannes Rydzek – Akito Watabe, ale Niemiec zdołał oderwać się od swojego towarzysza i samotnie podążał do mety.

Reprezentant Niemiec odniósł zdecydowane zwycięstwo, a za jego plecami przybiegli jego rodak Eric Frenzel oraz Norweg Jorgen Graabak. Cieślar ostatecznie zajął 19. miejsce ze stratą 3 minut i 23 sekund do zwycięzcy. Pozostali reprezentanci Polski nie zdobyli w tym starcie punktów do klasyfikacji Pucharu Świata. Szczepan Kupczak przybiegł na 33. pozycji, a Paweł Słowiok minął metę na 38. pozycji.

PŚ w Kuusamo – kombinacja norweska:

1. Johannes Rydzek (Niemcy)
  2. Eric Frenzel (Niemcy)                 + 34,1 sek.
  3. Jorgen Graabak (Norwegia)        + 45,6 sek.

19. Adam Cieślar  + 3.23,7 min.

33. Szczepan Kupczak   + 5.13,7 min.

38. Paweł Słowiok     + 5.52,8 min.

Szansa rewanżu nadarza się bardzo szybko, bowiem w niedzielę kolejne zawody kombinatorów w Kuusamo. O 10.45 polskiego czasu powalczą oni na skoczni, a o 14.00 wyruszą na trasę biegu.