Richmond2015: Białobłocki i Bodnar powalczą o kwalifikację olimpijską

23 wrz 2015, 12:40

W środowy wieczór o medale mistrzostw świata w kolarstwie szosowym powalczą kolarze elity mężczyzn w jeździe indywidualnej na czas. Na starcie zobaczymy dwóch Polaków, Marcina Białobłockiego i Maciej Bodnara.

Trasa dzisiejszej czasówki będzie miała długość 53 km i będzie na niej rywalizowało, startujących co 1:30 aż siedemdziesięciu kolarzy.

Naszym zawodnikom, będzie trudno nawiązać walkę z faworytami do medali, ale nie oznacza to, że nie stać ich na sprawienie niespodzianki. Maciej Bodnar zajął dwa tygodnie temu zajął drugie miejsce na Vuelta a Espana, podczas etapu jazdy indywidualnej na czas. Wówczas przegrał jedynie z Tomem Dumoulinem, jednak na starcie nie było m.in. Tony’ego Martina czy Taylora Phinneya. Marcin Białobłocki to mistrz Polski w tej specjalności, a w sierpniu sensacyjnie wygrał “czasówkę” na Tour de Pologne, pokonując m.in. medalistę mistrzostw świata Vasila Kiryienkę.

Polacy z pewnością będą walczyć o każdą sekundę podczas swoich podjazdów, gdyż miejsce w czołowej dziesiątce daje kwalifikację do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Według firm bukmacherskich właśnie w okolicach 9-11. miejsca powinni oni zakończyć rywalizację.

Początek zmagań organizatorzy zaplanowali na godz. 19:00 czasu polskiego. Marcin Białobłocki pojawi się na rampie startowej o 19:30, a Maciej Bodnar o 20:33. Ostatni na liście startowej jest wielki faworyt Tony Martin, a wystartuje on o godz. 20:43.30.