Richmond2015: Felix Gall najlepszy wśród juniorów! Odległe miejsca Polaków

26 wrz 2015, 18:52

Austriak Felix Gall wygrał wyścig juniorów podczas mistrzostw świata w kolarstwie szosowym. Polskę reprezentowali Norbert Banaszek, Alan Banaszek, Dawid Gieracki, Szymon Sajnok i Damian Sławek, ale nie włączyli się oni do decydującej walki o medale.

Juniorzy rywalizowali na trasie o długości 129,6 km (8 rund po 16,2 km).

Po raz kolejny nie doszło do sprintu z większej grupy, co świadczy o tym, że trasa nie jest taka łatwa jak przed mistrzostwami twierdziło wielu ekspertów.

Złoty medal zdobył Austriak Felix Gall, minimalnie wyprzedzając Francuza Clementa Betouigita-Suire oraz Duńczyka Rasmusa Pedersena. Następny kolarz miał już stratę 10 s.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Alan Banaszek, który zajął 58. miejsce. Szymon Sajnok był 75., a pozostali nasi kolarze nie ukończyli wyścigu.