Thriller w meczu Igi Świątek. Wielki finał Roland Garros nie dla Polki

8 cze 2018, 15:00

Bardzo blisko odniesienia ogromnego sukcesu była dziś Iga Świątek! Zaledwie 17-letni warszawianka przegrała jednak w półfinale wielkoszlemowego juniorskiego Roland Garros! W 1/2 finału Polka uległa Amerykance Caty McNally po dramatycznym meczu 6:3, 6:7(6), 4:6!

To był bardzo trudny bój dla Świątek co zapowiedziały już pierwsze piłki. Nasza zawodniczka została przełamana już w pierwszym gemie pierwszego seta. Na szczęście reakcja Polki była najlepsza z możliwych. Najpierw odrobiła straty, a następnie wyszła na prowadzenie 5:3, którego już nie oddała zwyciężając 6:3.

Druga odsłona była bardzo wyrównana, a zawodniczki przełamały się tylko po razie. O wszystkim więc musiał zdecydować tie-break, którego lepiej rozpoczęła Świątek, bo od prowadzenia 2:0, 3:1 i 4:2. Niestety, ostatecznie lepsza okazała się Amerykanka, która zwyciężyła po zażartej walce 8:6.

Decydujący set wyglądał bardzo podobnie jak drugi. Zawodniczki pewnie wygrywały swoje podania. Niestety aż do stanu 3:3, kiedy to Świątek przegrała przy swoim podaniu. Odpowiedź przyszła jednak bardzo szybko i po chwili mieliśmy już remis 4:4. Polka nie poszła za ciosem i dała się jednak przełamać po raz drugi w secie. Po chwili Amerykanka wygrała swoje podanie i cały mecz 3:6, 7:6, 6:4.