Tour de Pologne: Jack Haig wygrywa pod Wielką Krokwią, awans Rafała Majki w “generalce”

3 sie 2017, 19:20

Jack Haig (Orica-Scott) wygrał szósty etap Tour de Pologne, którego meta znajdowała się pod Wielką Krokwią w Zakopanem. Rafał Majka (Bora-hansgrohe) linię mety minął jako ósmy i awansował w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce.

Podczas czwartkowego etapu kolarze mieli do pokonania 189 km z Wieliczki do Zakopanego. Pierwsze 100 km nie były zbyt trudne pod względem ukształtowania terenu, ale w pozostałej części trasy znajdowało się aż pięć górskich premii pierwszej kategorii.

Trzyosobowa ucieczka, w której jechał m.in. Adam Stachowiak (Reprezentacja Polski) została zlikwidowana około 40 km przed met. Następnie podczas podjazdu pod głodówkę doszło do dużej selekcji i kontakt z czołówką stracił m.in. dotychczasowy lider Peter Sagan (Bora-hangrohe), a na prowadzeniu było już tylko grupa kilkunastu kolarzy.

20 km przed metą zaatakował Jack Haig (Orica-Scott) i systematycznie powiększał przewagę. Australijczyk ostatecznie wygrał etap, jako drugi linię mety minął Wout Poels (team Sky), a trzeci Bob Jungels (Quick-Step Floors).

Rafał Majka zajął ósme miejsce i awansował w klasyfikacji generalnej na drugą lokatę.