Wielki sukces Igi Świątek! Polka wygrała juniorski Wimbledon

14 lip 2018, 16:50

Iga Świątek wygrała juniorski Wimbledon w grze pojedynczej. W finale 17-letnia tenisistka z Warszawy pokonała Szwajcarkę Leonie Kung 6:4, 6:2. Jest to czwarte polskie zwycięstwo w juniorskim turnieju na trawiastych kortach w jednej z najpopularniejszych dzielnic Londynu.

Świątek znakomicie rozpoczęła finałowe starcie i szybko wyszła na prowadzenie 3:0. W pierwszej fazie meczu Polka wykorzystywała błędy zestresowanej rywalki, ale w kolejnych gemach spotkanie się wyrównało. W pewnym momencie Kung doszła na 5:4, jednak kolejnego gema wygrała tenisistka z Warszawy i mogła cieszyć się z wygrania pierwszego seta.

W drugim przewaga Świątek była jeszcze bardziej widoczna. Obie zawodniczki pozbyły się tremy i coraz częściej popisywały się efektownymi zagraniami. Więcej akcji kończyły się jednak punktami Polki i to ona wygrała w tym secie 6:2, pieczętując tym samym końcowy triumf.

Dla Świątek to drugie zwycięstwo w juniorskim wielkim szlemie. Miesiąc temu triumfowała w deblu wspólnie z Caty McNally wygrała French Open.