Wimbledon: Radwańska wydostała się spod topora! Polka w kolejnej rundzie!

6 lip 2017, 18:34

Do thrillera doszło już w drugiej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu! Agnieszka Radwańska po niesamowitej walce pokonał Amerykankę Christinę McHale i zameldowała się w trzeciej rundzie! Tam zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Kristina Kucova -Timeą Bacsinszky.

Pierwszy set dobrze układał się dla Polki, która bardzo pewnie wygrywała swoje podania. O dziwo rywalka również dobrze grała przy swoim podaniu i mimo że krakowianka była zdecydowanie bliżej przełamania to nie udało się jej tego dokonać. Co nie udało się zrobić Radwańskiej udało się w końcu McHale…Przy stanie 5:5 Amerykanka przełamała naszą zawodniczkę i stanęła przed szansą na zakończenie seta. Mimo że przy podaniu 60. tenisistki na świecie Radwańska miała aż trzy break pointy to górą była rywalka, która zakończyła seta.

Druga odsłona to niemal kopia pierwszej. Zawodniczki przełamały się nawzajem. Najpierw przy 1:1 zrobiła to McHale by po chwili tego samego dokonała Radwańska. Koniec końców doszło do tie break’a. W nim mieliśmy już typowy kobiecy tenis o czym może świadczyć aż dziewięć przegranych podań! W takiej sytuacji na szczęście lepiej odnalazła się Polak, która przegrywała już 2:5, ale zdołał się podnieść i ostatecznie wygrać w decydującym gemie 9:7.

Decydujący set to już popis Radwańskiej! Krakowianka pewnie wygrywała wszystkie swoje podania nie dając dwukrotnie szans Amerykańce przy jej podaniu. Najpierw kiedy było 1:1, a następnie kończąc cały mecz przy stanie 5:3. Warto zaznaczyć, że w obu wspomnianych gemach Radwańska nie straciła ani jednego punktu!