WTA Birmingham: Niespodziewana porażka Radwańskiej

15 cze 2016, 19:47

Agnieszka Radwańska odpadła z tenisowego turnieju WTA na trawiastych kortach w Birmingham. W pierwszej rundzie tej imprezy, Polka przegrała w trzech setach z Amerykanką Coco Vandeweghe.

Mecz Radwańskiej z Vandeweghe odbywał się na raty. Pierwotnie był zaplanowany na wtorek, ale z powodu opadów deszczu rozpoczął się z kilkugodzinnym opóźnieniem. Wreszcie został przeniesiony na środę i wznowiony przy stanie 4:4 w pierwszym secie. Po rozegraniu kilku gemów, po raz kolejny tenisistki musiały opuścić kort.

Pierwszy set, rozgrywany na raty, był niezwykle wyrównany, doszło w nim tylko do jednego przełamania. Przy stanie 5:5 swój serwis straciła Radwańska, co spowodowało porażkę Polki 5:7.

Na początku drugiego seta doszło do kolejnej przerwy spowodowanej opadami deszczu. Po wznowieniu, lepiej zaczęła grać Radwańska, która wyszła na prowadzenie 4:1. Kolejne trzy gemy wygrała jednak Vandeweghe i po raz kolejny kibice oglądali zaciętą końcówkę. Górę wzięło jednak doświadczenie Polki, która wygrała drugą partię 6:4.

W trzecim secie niespodziewanie to Vandeweghe poradziła sobie lepiej. Przy stanie 2:2, Amerykanka wygrała trzy kolejne gemy i osiągnęła wyraźną przewagę. To wystarczyło do zwycięstwa w decydującej partii, którą Vandeweghe wygrała do 3.

We wtorek z turniejem w Birmingham pożegnała się Magda Linette. Polka, która przebijała się do turnieju głównego przez eliminacje, przegrała w dwóch setach z Niemką Andreą Petković.

AEGON Classic Birmingham, Wielka Brytania, WTA Premier (pula nagród: 846 tys. $), mecz 1. rundy gry pojedynczej kobiet:

Agnieszka Radwańska, Polska – Coco Vandeweghe, USA  5:7, 6:4, 3:6