WTA Birmingham: Shuai Zang za mocna dla Polki. Magda Linette odpadła z rywalizacji

21 cze 2017, 08:15

Magda Linette przegrała 5:7,5:7 z Chinką Shuai Zhang i pożegnała się w I rundzie z turniejem Aegon Classic Open. Było to drugie wystąpienie poznanianki na kortach w Birmingham.

W ubiegłym roku Magda Linette wystąpiła w turnieju głównym Aegon Classic Open jako szczęśliwa przegrana z eliminacji i swój start zakończyła na pierwszej rundzie. Historia powtórzyła się w tegorocznym starcie, druga rakieta Polski nie zdołała pokonać pierwszej przeciwniczki w drabince turnieju głównego.

Pierwsza partia wtorkowego meczu rozpoczęła się od przełamania serwisu zawodniczek serwisujących z jednej i z drugiej strony. Kolejne trzy gemy padły łupem Zhang. Gdy wszystko zmierzało ku szybkiemu zakończeniu pierwszej partii wówczas Linette wróciła do gry. Jednak końcówka seta ponownie należała do Chinki, która pierwszego seta wygrała 7:5.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Linette. Polka miała okazję by wyjść na prowadzenie 3:0, ale Chince udało się obronić i doprowadziła do wyniku 2:2. Od tego momentu trwała wyrównana walka gem za gem. Aż do 12. gema drugiej partii gdy Linette dała się przełamać i przegrała cały mecz 5:7,5:7.

Aegon Classic Birmingham, Birmingham (Wielka Brytania)