WTA Monterrey: Alicja Rosolska triumfuje w rywalizacji deblistek!

9 kwi 2017, 23:20

Alicja Rosolska i Nao Hibino triumfowały w turnieju rangi WTA International na kortach twardych w Monterrey. Finał Polka i Japonka wygrały bez straty seta, a w całym turnieju straciły tylko jedną partię.

Jak mówi stare porzekadło-najtrudniejsze są począki. Przekonały się o tym Alicja Rosolka i Nao Hibino, które w meczu pierwszej rundy musiały walczyć w trzech setach. Kolejne mecze, w tym finał, Polka i Japonka zapisały na swe konto bez straty seta.

Decydującym o losach pierwszej partii był początek seta. Polko-japoński duet szybko odskoczył swoim rywalko, to pozwoliło na wygraną w pierwszej partii. Set drugi przebiegał pod dyktando Ukrainki i Słowenki, które najpierw prowadziły 5:3, a następnie przy stanie 6:5 miały piłkę setową. Jednak to ostatecznie Polka i Japonka cieszyły się z triumfu w meczu oraz całym turnieju.

Zwycięstwo w Monterrey to drugi tytuł Polki w tym mieście oraz siódmy w karierze. Przed dwoma laty Rosolska w parze z Gabrielą Dobrowski okazały się bezkonkurencyjne. Dzięki osiągniętemu zwycięstwu, w najnowszym rankingu Alicja Rosolska będzie sklasyfikowana na 40. miejscu wśród najlepszych deblistek świata, co będzie pozycją tylko o dwa miejsca gorszą od jej najwyższej w karierze (w październiku 2011).

Abierto Monterrey Afirme, Monterrey (Meksyk)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
finał gry podwójnej:
Alicja Rosolska (Polska, 1) / Nao Hibino (Japonia, 1) – Dalila Jakupović (Słowenia) / Nadia Kiczenok (Ukraina) 6:2, 7:6(4)