WTA Nottingham: Linette w drugiej rundzie

Aktualizacja: 13 cze 2017, 14:24
12 cze 2017, 17:10

Magda Linette wygrała w dwóch setach z Francuzką Oceane Dodin w pierwszej rundzie turnieju WTA w Nottingham. Polka udanie rozpoczęła sezon na kortach trawiastych.

W pierwszym gemie spotkania Linette miała szansę na przełamanie Francuzki, ale nie wykorzystała dwóch break pointów. Zawodniczki wygrywały swoje serwisy do dziewiątego gema, w którym Polka przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 5:4. Następnie nie miała problemów ze swoim serwisem i wygrała seta.

Wyrównany przebieg pojedynku był także w drugim secie. Obie rozpoczęły od wygrania swoich serwisów. Polka w trzecim gemie miała trzy break pointy i dokonała przełamania a później wygrała swój serwis i prowadziła 3:1. Dodin jednak wyrównała stan rywalizacji i o wyniku miał zdecydować tie-break. Francuzka znakomicie rozpoczęła ostateczną rozgrywkę i prowadziła 3:0. Linette najpierw odrobiła straty a potem wykorzystała piłkę meczową i zwyciężyła w meczu 6:4, 7:6 (7-5).

W drugiej rundzie rywalką Linette będzie Amerykanka Kristie Ahn, która w pierwszej rundzie rozbiła Japonkę Naomi Osakę 6:1, 6:1!