WTA Stuttgart: Alicja Rosolska z Simoną Halep w ćwierćfinale rywalizacji deblistek

25 kwi 2017, 18:55

Alicja Rosolska grająca w parze z Simoną Halep awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA rangi Premier w Stuttgarcie. Polsko-rumuński duet w meczu pierwszej rundzie bez problemów uporał się z Andreją Klepac i Maria Jose Martinez Sanchez.

Będąca obecnie na 40. miejscu w rankingu deblowym Polka walczy o poprawienie swego najlepszego rezultatu. W październiku 2011 Alicja Rosolska była 38. deblową rakietą świata.

We wtorkowym meczu pierwszej rundy halowego turnieju w Stuttgarcie Polka i Rumunka zmierzyły się z rozstawionymi z numerem drugim Andreją Klepac i Maria Jose Martinez Sanchez.

Mecz trwał nieco ponad 60 minut. Pierwsza partia to koncertowa gra polsko-rumuńskiego duetu. Znakomita gra Rosolskiej przy siatce i Halep na linii końcowej sprawiły, że “nasze” deblistki wygrały pierwszego seta bez straty gema. Drugi set to zdecydowanie lepsza gra Słowenki i Hiszpanki. Zaowocowało to trzema przełamaniami serwisu rywalek i wygraniem partii 6:2.

Super tie break rozpoczął się od błyskawicznego prowadzenia 6:1 faworytek. Jednak wtedy osiem punktów z rzędu wygrały Rosolska i Halep i miały trzy szanse na zakończenie spotkania. Kropkę nad “i” postawiła warszawianka, kończąc mecz efektownym smeczem.

Rywalkami polsko-rumuńskiego duetu w walce o półfinał gry podwójnej Porsche Tennis Grand Prix będzie czesko-australijski duet Andrea Hlavackova/Samantha Stosur.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)
WTA Premier, kort ziemny w hali, pula nagród 776 tys. dolarów

I runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska) / Simona Halep (Rumunia) – Andreja Klepac (Słowenia, 2) / Maria Jose Martinez Sanchez (Hiszpania, 2) 6:0, 2:6, 10-8