Reklama

10 ćwiczeń z gumami, które poprawią Twoją sylwetkę

Ćwiczenia z gumami stają się coraz bardziej modne. Jeszcze większa popularność zyskały poniekąd dzięki koronawirusowi i konieczności trenowania w domu. Zajmują bardzo mało miejsca, są mobilne i idealnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach zastępując często duże i drogie sprzęty. W związku z tym poniżej przedstawimy Wam 8 ciekawych ćwiczeń z pomocą gum, które wzmocnią i poprawią Wasze ciała!

  1. Gumowe pompki

Ćwiczenie, które fantastycznie działa na nasza klatkę piersiową. Zaplatamy gumę o plecy w taki sposób jakbyśmy chcieli założyć plecak. Następnie łapiemy gumę obiema rękami i przyjmujemy pozycję do pompki. Ręce trzymamy nieco szerzej aniżeli szerokość barków, a następnie napinamy brzuch oraz pośladki i wykonujemy pompki.

  1. Damskie pompki z gumami

Ćwiczenie bardzo podobne do pierwszego, ale z przeznaczone z myślą o kobietach oraz osobach, które mają słabsze ręce. Zaplatamy gumę w sposób krzyżowy na plecach, i łapiemy dwiema rękami. Następnie przyjmujemy pozycję pompki, ale z kolanami na podłodze. Stopy krzyżujemy i wykonujemy damską pompkę.

  1. Mocny triceps

Ruszamy z tricepsami. Mocujemy gumę do stabilnego przedmiotu na ścianie. Jeśli nie mamy drabinki może być to haczyk. Stajemy tyłem i łapiemy koniec gumy jedną ręką przy klatce piersiowej. Napinamy brzuch i plecy, które są proste, nogi lekko zginamy i wypuchamy rękę w której trzymamy gumę do przodu. Po 10 powtórzeniach zmieniamy dłoń.

  1. Domowy wioślarz

Siadamy na podłodze i zginamy kolana, trzymając zarazem pięty na podłożu. Gumę podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu mocujemy do stabilnego przedmiotu na ścianie i siadamy tyłem. Przeciągamy gumę nad głową i łapiemy ją przed klatką piersiową. Następnie wypychamy ja dwiema rękami napinając zarazem brzuch.

  1. Bokser

Stajemy w lekkim wykroku z lewą nogą postawioną do przodu. Gumę umieszczamy na naszych barkach i łapiemy ja obiema rękami właśnie na takiej wysokości. Z tej pozycji wykonujemy naprzemiennie uderzenia raz lewą, a raz prawą ręką.

  1. Mocne plecy

Stajemy w rozkroku nieco szerzej aniżeli szerokość barków. Gumę trzymamy pod stopami trzymając ją pośrodku. Tułów pochylamy pod kątem 45 stopni i lekko uginamy nogi w kolanach. Napinamy brzuch, prostujemy plecy i następnie przyciągamy ramiona do tułowia napinając gumę.

  1. Lędźwia to podstawa

Nie od dziś wiemy jak ważnym elementem są nasze lędźwia. Nie mówimy tu już nawet o samym sporcie, ale po prostu o codziennym funkcjonowaniu i naszej poprawnej postawie. Siadamy na podłodze z wyprostowanymi plecami i nogami lekko zgiętymi w kolanach. Następnie zaplatamy gumę po środku za stopy na wysokości śródstopia, palce kierujemy ku górze, łapiemy gumę dwiema rękami i przyciągamy ramiona do siebie.

  1. Łatwe podciąganie

Ćwiczenie, które spodoba się szczególnie osobą ze słabymi rękoma, a chcącymi się w końcu podciągać. Mocujemy gumę do drążka do podciągania. Wykonujemy zwis i stajemy dwiema stopami na gumie. Na koniec napinamy brzuch, prostujemy nogi i staramy się podciągnąć do momentu, aż nasz podbródek znajdzie się nad drążkiem. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama