ZIO Pjongczang: Niespodziewana zwyciężczyni biegu na 15 km, bardzo dobry występ Hojnisz!

15 lut 2018, 10:57

Niespodzianka na trasie biathlonowej! Hanna Oeberg mistrzynią olimpijską w biegu na 15 kilometrów w biathlonie. Najlepsza z Polek – Monika Hojnisz zajęła szóste miejsce.

Na podium z Hanną Oeberg stanęły Anastasia Kuzmina i Laura Dahlmeier. Niemka zaliczyła jedną pomyłkę na strzelnicy, a Słowenka spudłowała dwa razy, jednak świetny bieg pozwolił jej zdobyć srebrny medal.

Bieg na 15 km to najlepszy występ Polek na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Najwyżej sklasyfikowana została Monika Hojnisz, która spudłowała tylko raz. Nawet gdyby Polka była bezbłędna na strzelnicy to nie zdobyłaby medalu. Zajęłaby czwarte miejsce i straciła do brązu 13 sekund.

Fenomenalnie do ostatniego strzelania radziła sobie Weronika Nowakowska. Niestety dwukrotna pomyłka w pozycji stojącej i  szanse na pierwszą dziesiątkę Nowakowskiej uciekły. Ostatecznie uplasowała się na 21. miejscu.

Kolejne nie udane zawody dla pozostałych dwóch Polek. Czwartkowe zawody nie wyszły kompletnie Krystynie Guzik (52. miejsce) i Magdalenie Gwizdoń (83. miejsce). Guzik aż czterokrotnie pudłowała, a Gwizdoń osiem. 83. miejsce sprawia, iż najstarszej polskiej reprezentantki w biathlonie zabraknie na starcie biegu ze startu wspólnego.