Strona główna Tenis ATP Challenger Sopot: Porażka polskiego debla w finale

Challenger Sopot: Porażka polskiego debla w finale

0
P. Rychter / Poznań Open
Karol Drzewiecki i Mateusz Kowalczyk przegrali w finale debla BNP Paribas Sopot Open z parą Andre Begemannem (Niemcy) i Florinem Mergeą (Rumunia) 1:6, 6:3, 8:10.
W 2019 roku w Sopot Open najlepszy okazał się polski debel. W drugiej edycji tych rozgrywek mieliśmy biało-czerwonych ponownie w finale. Obie pary łączył Mateusz Kowalczyk. Przed rokiem 32-latek triumfował wspólnie z Szymonem Walkowem. Teraz swoje siły postanowił połączyć z Karolem Drzewieckim.

Pierwsza partia zupełnie nie wyszła polskiej parze. Nasi reprezentanci możliwość przełamania serwisu Begemanna mieli zarówno w pierwszym, jak i piątym gemie, ale nie wykorzystali żadnej z 4 takich piłek. Set zakończony bardzo szybkim i pewnym triumfem pary Begemann/Mergea

Zdecydowanie skuteczniej Polacy zagrali w drugiej odsłonie. Para Drzewiecki/Kowalczyk uzyskała prowadzenie 3:0 w gemach. Do samego końca biało-czerwoni zdołali zachować przewagę i zwyciężyć 6:3.

W super tie-breaku nasi tenisiści uzyskali prowadzenie 6:2 i wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Niestety rywale przebudzili się i ruszyli do walki, po kilku akcjach doprowadzili do stanu wyrównania 6:6. Decydujące momenty niestety należały do pary Begemann/Mergea. Ostatecznie to niemiecko-rumuński duet mógł cieszyć się zwycięstwem w finale BNP Paribas Sopot Open.

 

Komentarze