Strona główna Sporty zimowe 2020 rok bez Letniej Grand Prix

2020 rok bez Letniej Grand Prix

0
Fot. Karolina Koster

Koronawirus zakończył przedwcześnie sezon 2019/2020 w skokach narciarskich, a może się okazać, że zmieni harmonogram kolejnego. 

Wiele wskazuje na to, że w 2020 roku nie będziemy mieli okazji śledzić zmagań skoczków rywalizujących na igielicie. – Nie jestem w stanie powiedzieć, czy będziemy skakać latem. Bieżącą sytuację określam mianem małej wojny. Walka może zająć nam tygodnie, ale nie mamy żadnej pewności. Niewykluczone, że zespoły poświęcą ten okres tylko na treningi, by oszczędzać pieniądze na zimę – mówił w rozmowie z TVP nowy dyrektor PŚ, Sandro Pertile.

Dość pesymistycznie wypowiada się też organizator zawodów w Wiśle, Andrzej Wąsowicz. – Uważam, że jeśli decyzja nie zapadanie do końca kwietnia, to już później nie rozmawiamy o organizacji zawodów – komentuje prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

W trudnej sytuacji znaleźli się też skoczkowie, którzy chcą wrócić do treningów, lecz nie mają takiej możliwości. – Odwiedzili mnie niedawno skoczkowie, nie powiem którzy, ale z pierwszej kadry. Oni już chcieliby trenować, ale nie ma gdzie. U nas są jeszcze siatki na zeskoku. Zawodnicy na pewno nie byliby zadowoleni, gdyby LGP się nie odbyło. Trening, to jest trening, a start w zawodach to co innego – dodaje Wąsowicz. http://credit-n.ru/zaymi-nalichnymi-blog-single.html

Komentarze