ATP Hamburg: Szybka porażka Łukasza Kubota

29 lip 2015, 15:58

Łukasz Kubot w parze z Francuzem- Jeremym Chardym przegrał w 1. rundzie turnieju ATP Bet at Home Open na kortach w Hamburgu z duetem austriacko-brazylijskim, Aleksndrem Peya i Bruno Soaresem 3:6 6:7, odpadając z dalszej rywalizacji.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Obie pary dość pewnie wygrywały swoje podania. Taki stan rzeczy miał miejsce do stanu 4:3 dla Peya i Soaresa. Do tego czasu żadna z par nie miała na swoim koncie nawet szansy na break pointa. Niestety, w ósmym gemie polsko-francuskiej parze przytrafiła się chwila dekoncentracji, którą w pełni wykorzystali rywale i przełamali Kubota i Chardego do 30. 9. gem nie bez problemu, ale padł łupem Peya i Soaresa, którzy wygrali całego seta 6:3.

Druga odsłona to niemal kopia pierwszej partii. Pewne zwycięstwa obu par przy swoich podaniach i brak szans na przełamanie. Niestety, powtórzył się także scenariusz z chwilową dekoncentracją naszego duetu. W 11. gemie przy stanie 5:5 Kubot i Chardy przegrali swoje podanie do 30. (tak samo jak w ósmym gemie pierwszego seta) co kosztowało ich przegraną w całym spotkaniu. Austriak i Brazylijczyk “na sucho” wygrali swój gem serwisowy i całe spotkanie 6:3 7:5.

Bet-At-Home Open Hamburg (pula nagród: 1,285,955  $), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot (Polska)/Jeremy Chardy (Francja) – Aleksander Peya (Austria)/Bruno Soares (Brazylia) 3:6 6:7