5. etap Tour de Pologne. Michał Kwiatkowski dopiero czwarty

2 sie 2023, 17:49

Holender Marijn van den Berg (EF Education) wygrał piąty etap Tour de Pologne z Pszczyny do Bielska-Białej. Czwarte miejsce zajął Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), którego wyprzedziło jego dwóch najgroźniejszych rywali w klasyfikacji generalnej.

Zacięta pierwsza część wyścigu

Piąty etap tegorocznej edycji Tour de Pologne wymagał od zawodników pokonania 199-kilometrowego odcinka z Pszczyny do Bielska-Białej, gdzie odbyły się trzy rundy wokół miasta. Po drodze kolarze mijali malownicze miejscowości, takie jak Wisła, Ustroń czy Szczyrk.

Liderujący w klasyfikacji generalnej Matej Mohoric, Joao Almeida, Rafał Majka i Michał Kwiatkowski od początku pozostawała w peletonie. Początkowo od grupy odłączyło się pięciu zawodników – Mick Van Dijke, Bert Van Lerberghe, Thomas De Gendt, Marcus Hoelgaard i Tobias Andresen, którzy zbudowali sobie sporą przewagę nad resztą stawki.

Z biegiem czasu ich przewaga nad peletonem zaczęła się zmniejszać. Na 60 kilometrów przed metą mieli dwie minuty zapasu, natomiast na 30 kilometrów przed końcem wyścigu w czołówce znajdowało się tylko tylko trzech kolarzy. Peleton dopadł ich na 12 kilometrów przed końcem.

Kwiatkowski przegrał na mecie

Już w Bielsku-Białej doszło do ostatecznych rozstrzygnięć. Do szybkiego finiszu ruszył Michał Kwiatkowski, ale zabrakło mu sił. Najszybciej na mecie zjawił się Marijn van den Berg, zaś za jego plecami uplasowali się Matej Mohorić i Joao Almeida. Za ich plecami znalazł się “Kwiato”.

Aktualnie w klasyfikacji generalnej prowadzi Mohorić, który ma 12 sekund przewagi nad Almeidą i 18 sekund nad Kwiatkowskim. Polak z kolei ma osiem sekund przewagi nad Brytyjczykiem Oscarem Onleyem.

Uniwersjada 2023. Polki ze złotem i srebrem w finale skoku w dal!

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA