PŚ: Szymański pobił rekord życiowy na 1500 metrów

20 lis 2015, 23:51

Jan Szymański pobił rekord życiowy na dystansie 1500 metrów na zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Na zawodach rozgrywanych w Salt Lake City, Szymański zajął 9. miejsce. Poza pierwszą dziesiątką uplasowali się Konrad Niedźwiedzki i Artur Waś.

Na 500 metrów, w swoim wyścigu Waś przegrał bezpośrednią rywalizację z Japończykiem Hagą. Całe zawody wygrał Rosjanin Pavel Kulizhnikov, który po raz kolejny poprawił rekord świata. Został też pierwszym człowiekiem w historii, który przejechał dystans 500 metrów poniżej 34 sekund.

Na 1500 metrów zarówno Szymański, jak i Niedźwiedzki przegrali bezpośrednio z rywalami ze swojego biegu. Znacznie lepiej spisał się jednak młodszy Szymański, który pobił swój rekord życiowy.

18. Artur Waś                             34,66 s

W grupie B na tym dystansie 5. miejsce z czasem 34,83 s zajął Piotr Michalski, a 17. był Artur Nogal – 35,25 s.

Także w grupie B, na dystansie 5000 metrów rywalizowały panie. Na 12. miejscu z czasem 7.10,22 uplasowała się Luiza Złotkowska. Aleksandra Goss była 16. (7.11,17), a Urszula Włodarczyk 20. (7.17,15).

W sobotę i w niedzielę w Salt Lake City kontynuacja drugiego weekendu Pucharu Świata.