PŚ w łyżwiarstwie szybkim: trzecie miejsce Wasia w Inzell

4 gru 2015, 18:15

Artur Waś stanął na najniższym stopniu podium w biegu na 500 metrów podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Inzell. Zawody wygrał Gilmore Junio, a drugi był Alexandre St-Jean.

Waś po swoim biegu zajmował drugie miejsce, ale później wyprzedził go Junio i reprezentant Polski ostatecznie zawody zakończył na trzeciej pozycji. Polak rywalizował w parze z Japończykiem Joji Kato.

Podczas rywalizacji miała miejsce niecodzienna sytuacja. Waś, Hein Otterspeer oraz Laurent Dubreuil uzyskali taki sam czas co do setnej części sekundy.

Polacy startujący w grupie B również zaprezentowali się doskonale. Artur Nogal z czasem 35.23 zajął drugie miejsce, a Piotr Michalski z wynikiem 35.42 zameldował się na dziewiątej pozycji.