PŚ: Kupczak prowadził po skokach, ale nie utrzymał dobrej pozycji

5 gru 2015, 14:27

Szczepan Kupczak zajął w Lillehammer 20. miejsce w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Polak sensacyjnie prowadził po konkursie skoków, ale nie zdołał utrzymać tego miejsca.

Polak wygrał piątkowe kwalifikacje na skoczni. Sobotnia seria skoków nie odbyła się z powodu trudnych warunków atmosferycznych i jako oficjalne zostały zaliczone wyniki kwalifikacji. Do biegu Polak przystąpił z przewagą 9 sekund nad drugim Fabianem Steindlem i 10 sekund nad Francuzem Francois Braud.

Kupczak dobrze rozpoczął bieg i przez dłuższy czas utrzymywał się w czołowej dziesiątce. Na półmetku zajmował 12. miejsce. Tuż przed metą, zajmował 15. pozycję i wydawało się, że utrzyma ją do końca. Kilku zawodników zdołało jednak wyprzedzić jeszcze Polaka i ostatecznie zajął on 20. miejsce. Jest to najlepszy wynik w karierze Kupczaka.

Zwyciężył Niemiec Fabian Riessle, który był bezkonkurencyjny w biegu i z dużą przewagą minął linię mety. Na podium stanęli także Japończyk Akito Watabe i Fin Ilkka Herola.

Punkty Pucharu Świata zdobył też Adam Cieślar. Drugi z Polaków był 29. po konkursie skoków i awansował po biegu na 27. pozycję. Trzeci z naszych reprezentantów, Paweł Słowiok zajął 47. miejsce.

Polacy zdobyli zatem w tych zawodach 15 punktów. W całym ubiegłym sezonie dorobek polskich kombinatorów wyniósł 1 punkt.