Strona główna Lekkoatletyka 62. Memoriał Janusza Kusocińskiego: Lićwinko liderką tabel światowych!

62. Memoriał Janusza Kusocińskiego: Lićwinko liderką tabel światowych!

0
źródło: www.zimbio.com

Kamila Lićwinko, skacząc 1,99 m w pierwszej próbie, zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż kobiet podczas 62. Memoriału im. Janusza Kusocińskiego w Szczecinie. W konkursie tyczkarzy najlepszym wynikiem 5,70 m popisał się Piotr Lisek, a w biegu na 1500 metrów znakomitą dyspozycję potwierdziła Angelika Cichocka.

Lićwinko po serii słabszych startów, zanotowała świetny konkurs, w którym już za pierwszym podejściem wyrównała rekord życiowy na stadionie, wynoszący 1,99 m. Reprezentantka KS Podlasie Białystok wyszła także na prowadzenie światowych tabel, stając się pierwszą zawodniczką w sezonie, która uzyskała powyższy rezultat. Drugie miejsce w konkursie z nowym rekordem życiowym zajęła Bułgarka Mirela Demireva (1,97 m), a trzecie Uzbeczka Svetlana Radzivil (1,91 m).

Także za pierwszym podejściem najlepszy wynik w sezonie 5,70 m w konkursie tyczkarzy wyrównał Piotr Lisek. Brązowy medalista ubiegłorocznych MŚ wyprzedził kolegę z reprezentacji Pawła Wojciechowskiego, który w Pekinie także odebrał brązowy medal światowego czempionatu. Wojciechowski w konkursie zajął drugie miejsce, gdyż wysokość 5,70 zaliczył dopiero w trzeciej próbie. Podium uzupełnił kolejny z reprezentantów Polski Robert Sobera, który przeskoczył dziś poprzeczkę, ulokowaną na 5,60 m.

Kolejny udany konkurs pchnięcia kulą ma za sobą Konrad Bukowiecki, który będąc juniorem, regularnie pcha już ponad 21 metrów kulą seniorską. W dzisiejszych zawodach przerzucił tę odległość jako jedyny, uzyskując już w drugiej konkursowej kolejce 21,02 m. Na drugim miejscu zawody zakończył Michał Haratyk (20,87 m), a trzeci był dwukrotny mistrz olimpijski z Pekinu i Londynu – Tomasz Majewski (20,78 m).

W konkursie dyskoboli kolejnym dubletem popisali się Piotr Małachowski i Robert Urbanek, którzy w tegorocznym sezonie dominują w światowych tabelach. Zwyciężył ubiegłoroczny mistrz świata z Pekinu, rzucając w piątej kolejce 66,56 m. Dokładnie metr mniej uzyskał “brązowy” w Pekinie Robert Urbanek, a półtora metra mniej Maurica Ortega z Kolumbii.

Drugi bieg z rzędu na 1500 metrów ze zwycięstwem zakończyła Angelika Cichocka. Po fantastycznej wygranej w Diamentowej Lidze w Sztokholmie, biało-czerwona bardzo dobrze spisała się także dziś w Szczecinie, wygrywając bieg po finiszu na ostatniej prostej z czasem 4:07.67. Na drugim miejscu uplasowała się Sofia Ennaoui (4:08.69), a trzecia była Renata Pliś (4:08.85).

W innych konkurencjach także wygrywali faworyci. Marcin Lewandowski z czasem 1:45.68 wygrał rywalizację na 800 metrów. Adam Kszczot, będący jeszcze w nie najwyższej formie, zakończył bieg dopiero 5. z czasem 1:46.37.

Justyna Święty z czasem 52,22 była najszybsza w rywalizacji 400 metrów kobiet. Druga bieg na jedno okrążenie zakończyła Małgorzata Hołub (52,81), a trzecia Patrycja Wyciszkiewicz (53,02 SB).

Anna Jagaciak-Michalska z wynikiem 14,08 m była najlepsza w konkursie trójskoczkiń. Rywalizację sprinterów na 100 metrów wygrał Remigiusz Olszewski – 10,34 s.

O występach pozostałych Polaków m.in Anity Włodarczyk i Pawła Fajdka podczas 62. Memoriału Janusza Kusocińskiego przeczytacie TUTAJ i TUTAJ.

Komentarze