AO: Paula Kania nie zagra w turnieju głównym

15 sty 2016, 09:54

Znamy już komplet reprezentantów Polski, którzy zagrają na australijskich kortach podczas rozpoczynającego się w poniedziałek turnieju Australian Open. Nie będzie w tym gronie Pauli Kanii, która uległa w II rundzie kwalifikacji Julii Boserup 2:6, 7:5.

Pierwszy set spotkania to starcie bez większej historii. Polka trzymała dystans tylko przez pierwsze dwa gemy. Trzy kolejne zostały zapisane na konto Amerykanki i ostatecznie przegrała ona pierwszego seta 2:6.

Początek drugiego seta wlał w polskie serca nadzieję, bo już przy pierwszej okazji udało się naszej tenisistce przełamać rywalkę i wygrać swojego gema. Za kilka minut widzieliśmy jednak taką sytuację po drugiej stronie, co doprowadziło do remisu 3:3. Obie panie grały według scenariusza gem za gem aż do stanu 5:5, kiedy to znowu szalę na swoją korzyść przeważyła rywalka polskiej zawodniczki, co poskutkowało przegranym setem Pauli Kanii w stosunku 5:7.

Po tej porażce stało się pewne, że w turnieju głównym zobaczymy trzy polskie tenisistki. Agnieszka Radwańska zmierzy się w I rundzie z Amerykanką – Christiną Mchale, Magda Linette podejmie reprezentantkę Portoryko – Monicę Puig, a młodsza z sióstr Radwańskich zagra z Chorwatką – Anją Konjuh. W gronie panów trudnego rywala wylosował Jerzy Janowicz, który zagra z rozstawionym z numerem 10 – Johnem Isnerem.

Australian Open, Melbourne- Australia, WTA International (pula nagród: 19 703 tys. dolarów), mecz II rundy eliminacji gry pojedynczej kobiet:

Paula Kania – Julia Boserup 2:6, 5:7