PŚ w Ruhpolding: Soukalova zwycięża w biegu ze startu wspólnego. Polki bez rewelacji

16 sty 2016, 12:44

Bieg masowy Pucharu Świata w Ruhpolding okazał się dla reprezentantek Polski dobry, choć do sukcesu jeszcze zabrakło. Najlepiej spisała się Krystyna Guzik, która zajęła jedenaste miejsce. Czternasta była Magdalena Gwizdoń, a na 21.lokacie rywalizację zakończyła Monika Hijnisz. Bieg wygrała Gabriela Soukalova.

Jest to już druga wygrana Soukalovej w tym sezonie, dzięki czemu umocni się ona na pierwszej pozycji w Pucharze Świata. Czeszka zwyciężyła z czasem 41:13.2. Podium uzupełniły jeszcze Hilderberg oraz Dahlmeier.

Polki mogły zakończyć dzisiejszy bieg na wyższej pozycji, ale kompletnie zawiodły w ostatnim strzelaniu. Krystyna Guzik zaliczyła w nim dwa błędy, a Monika Hojnisz trzy, co ostatecznie przekreśliło ich marzenia o osiągnięciu lepszego rezultatu.