PŚ w Kombinacji Norweskiej: Watabe najlepszy na skoczni, Polacy w piątej dziesiątce

29 sty 2016, 14:58

Najlepszym skoczkiem podczas startu w austriackim Seefeld okazał się Japończyk – Akito Watabe. Najlepszy z Polaków – Adam Cieślar uplasował się na dalekiej 42. lokacie.

Podczas dzisiejszych zawodów na skoczni, na belce startowej zasiadło 57. zawodników, w tym dwóch biało-czerwonych – Adam Cieślar i Paweł Słowiok. Z racji tego, że konkurs odbywa się w Austrii, najwięcej zawodników zostało zgłoszonych właśnie z tego kraju.

Już na początku byliśmy świadkami dalekich skoków. Dwaj pierwsi zawodnicy, reprezentanci gospodarzy, uzyskali ponad 100-metrową odległość. Jako trzeciego mogliśmy oglądać Polaka – Pawła Słowioka, który nie dorównał wcześniej występującym rywalom i wylądował na 94. metrze.

Co jakiś czas zmieniał się lider zawodów, na początku byli to Japończycy. Najpierw najwięcej punktów uzyskał Taihei Kato, następnie wyprzedził go Takehiro Watanabe, a chwilę później jego rodak – Joshito Watabe – lądując na 99. metrze wskoczył na pozycję lidera. Jednak z biegiem czasu coraz mocniejsi skoczkowie dochodzili do głosu i to oni rozdawali karty.

Pomiędzy tymi skokami mogliśmy ujrzeć kolejnego, a zarazem ostatniego z naszych reprezentantów. Był nim Adam Cieślar, który lądując na 94. metrze i 50. centymetrze zakończył zawody na 42. miejscu. Paweł Słowiok za to do biegu na 5 km przystąpi jako 44. Ostatecznie konkurs skoków wygrał Akito Watabe, drugi był Eric Frenzel, a za nimi uplasował się Magnus Jarl Riiber.

Strata naszych rodaków do prowadzącego Japończyka jest jednak znacząca. Cieślar traci 1,54 minuty, a Słowiok 2,06 minuty. Start wcześniej wspomnianego biegu jest zaplanowany na 15:45.