PŚ w Biathlonie: Niesamowity występ Polek!

5 lut 2016, 20:26

Polskie biathlonistki doskonale zaprezentowały się dzisiaj w sprincie w kanadyjskim Canmore! Krystyna Guzik zajęła drugie miejsca, a Monika Hojnisz była czwarta. Zwyciężyła reprezentantka Ukrainy Ołena Pidhrushna.

Krystyna Guzik prowadziła od początku dzisiejszego sprintu w Canmore. Zarówno na pierwszym (czas: 6:56.8), jak i na drugim strzelaniu (czas: 14.02.7) Polka była bezbłędna, co w połączeniu z doskonałym biegiem pozwoliło jej prowadzić w szerokiej stawce zawodniczek. Zwycięstwo odebrała jej niesamowita Ukrainka Ołena Pidhrushna, która wyprzedziła naszą reprezentantkę o 7,5 sekundy. Miejsce na podium uzupełniła jeszcze Włoszka Dorothea Wierer, która przybiegła na metę z czasem 20.09.

Krystyna Guzik nie była dzisiaj jedyną Polką, która pokazała się z doskonałej strony. Mało brakowało, a mielibyśmy dwie nasze rodaczki na podium, ale Monika Hojnisz zajęła ostatecznie “pechowe” czwarte miejsce. Swoją wysoką pozycję zawdzięcza – podobnie jak K.Guzik – doskonałemu strzelaniu (tylko jedno pudło). Hojnisz straciła na mecie do zwyciężczyni 14.1 sekundy.

Magdalena Gwizdoń zakończyła bieg na 19.miejscu (+1.14.2), a Weronika Nowakowska-Ziemniak była 42.(2.06.3).