PŚ: Polki bez medalu, Holenderki bezkonkurencyjne

13 lut 2016, 17:42

Polskie panczenistki zajęły piąte miejsce w wyścigu drużynowym na Mistrzostwach Świata w rosyjskiej Kołomnie. Zwyciężyły Holenderki przed Japonkami i Rosjankami.

Polki ścigały się w ostatnim biegu, gdzie ich rywalkami były Holenderki. Od początku to “Pomarańczowe” prowadziły i zdecydowanie wygrały ten bieg. Polki przez dłuższy czas jechały na poziomie trzeciego miejsca, ale w końcówce osłabły i zajęły piąte miejsce.

Bieg drużynowy kobiet:

1. Holandia     2.58,12 min.
  2. Japonia       2.58,31 min.
  3. Rosja          3.02,61 min.

5. Polska 3.03,77 min.

W rywalizacji na 1000 metrów słabo spisał się Piotr Michalski. Polak w bezpośredniej rywalizacji w swojej parze przegrał z Kazachem Denisem Kuzinem i ostatecznie został sklasyfikowany dopiero na 22. pozycji. Zwyciężył reprezentant Rosji Paweł Kuliżnikow, przed swoim rodakiem Denisem Juskowem i Holendrem Kjeldem Nuisem.

1000 metrów mężczyzn:

1. Paweł Kuliżnikow (Rosja)   1.08,33 min
  2. Denis Juskow (Rosja)        1.08,43 min
  3. Kjeld Nuis (Holandia)        1.08,47 min

22. Piotr Michalski 1.10,92 min

W wyścigu na 5000 metrów 14. miejsce zajął Jan Szymański. Polak osiągnął czas 6.27,68. Dublet ustrzelili Holendrzy – wygrał Sven Kramer przed Jorritem Bergsmą. Trzecie miejsce zajął Norweg Sverre Lunde Pedersen.

5000 metrów mężczyzn:

1. Sven Kramer (Holandia)                 6.10,31 min
  2. Jorrit Bergsma (Holandia)               6.10,66 min
  3. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia)   6.15,08 min

14. Jan Szymański      6.27,68 min

W niedzielę w Kołomnie wydarzeniem dnia dla polskich kibiców będzie występ Artura Wasia na 500 metrów. Powalczą także panczenistki na dystansie 1500 metrów, zobaczymy też rywalizacje w biegach ze startu wspólnego.