ATP Delray Beach: Amerykańska seria Fyrstenberga szybko przerwana

17 lut 2016, 18:53

Mariusz Fyrstenberg i jego meksykański partner Santiago Gonzalez już na 1. rundzie zakończyli start w turnieju ATP Word Tour 250 w amerykańskim Delray Beach. Sposób na świeżo upieczonych mistrzów z Memphis znaleźli rozstawieni z “trójką” Treat Huey i Max Mirnyi.

Przed kilkoma dniami Polak i Meksykanin po raz drugi z rzędu sięgneli po tytuł Memphis Open tracąc w drodze do mistrzostwa zaledwie seta. Zwycięska seria w Stanach Zjednoczonych szybko dobiegła jednak końca, gdyż w meczu otwarcia imprezy w Delray Beach rozstawieni rywale “naszego” duetu z roli faworytów się wywiązali.

Parze filipińsko-białoruskiej do triumfu wystarczyło zaledwie 68 minut, w trakcie których przełamali duet Matkowski/Gonzalez tylko raz. W 1. secie kluczowa okazała się postawa po drugim podaniu. Polak i Meksykakanin nie przekroczyli w statystyce tej 50%, podczas gdy rywale byli bliscy 80-procentowej skuteczności. Huey i Mirny w premierowej odsłonie zdobyli jednego breaka i dzięki temu wygrali 6-3, a w 2. partii znaleźli sposób na “nasz” debel dopiero w tie-breaku, triumfując 7-6(5).

Zwycięska para w meczu o półfinał zagra ze zwycięzcami pojedynku pomiędzy Australijczykami Chrisem Guccione i Bernardem Tomiciem oraz Amerykanami Stevem Johnsonem i Samem Querrey’em.

Porażka w premierowym meczu w Delray Beach oznacza, że Polak i Meksykanin z miejsca tego wyjadą bez rankingowych punktów ale z czekiem na 2 660 dolarów.

Delray Beach Open, Delray Beach, USA, ATP World Tour 250 (pula nagród: 567,900$), mecz 1. rundy gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg, Polska/Santiago Gonzalez, Meksyk – Treat Huey, Filipiny/Max Mirny, Białoruś [3] 3:6 6:7(5)