WTA Acapulco: Kania w półfinale gry podwójnej

Aktualizacja: 26 lut 2016, 10:46
26 lut 2016, 09:31

Choć zarówno Paula Kania, jak i Maria Irigoyen nie są wybitnymi singlistkami, turniej w Acapulco pokazuje, że całkiem nieźle czują się, gdy grają razem w deblowym duecie. Polsko-argentyńska para pokonała w ćwierćfinale silną hiszpańską parę – Lara Arruabarena Vecino / Paula Goncalves 4:6, 6:4, 10:4.

To pierwszy turniej w sezonie, kiedy Polka i Argentynka postanowiły spróbować swoich sił w parze deblowej. Debiut wypadł całkiem okazale, gdyż w pierwszym meczu ofiarą tej pary padł izraelsko-szwedzki debel – Yulia Glushko / Rebecca Peterson. W ćwierćfinale jednak czekała bardzo trudna hiszpańska przeszkoda. Jak widać – Polka i Argentynka wspięły się na wyżyny swoich możliwości. Jak przebiegał ten mecz?

Już pierwszy gem przyniósł przełamanie serwisu hiszpańskiego debla, jednak po kolejnej wygranej rozgrywce dla Kani i Irigoyen,, to rywalki przejęły inicjatywę i doprowadziły do remisu. Kolejne cztery gemy były bardzo wyrównane. Dobra postawa serwisowa każdej z zawodniczek nie dała przełamania. Niestety, dwa ostatnie gemy seta pierwszego zostały zbyt łatwo oddane przez Kanię i Irigoyen, co zakończyło się porażką tego duetu 4:6.

Drugi set od początku był jeszcze bardziej zacięty. Kolejne gemy to popisy aktualnie serwującej pary, która wygrywała rozgrywkę do 0 lub do 15. Tak było do stanu 4:4, kiedy to ku naszej radości dwa gemy z rzędu padły łupem Polki i Argentynki, co dało zwycięstwo w secie 6:4 i możliwość walki o zwycięstwo w super tie-breaku.

Był on wyrównany tylko do stanu 2:2. Potem Kania i Irigoyen popisały się świetnymi zagraniami, punktując hiszpański duet i stopniowo zmierzając do półfinału. Co ważne, nie było żadnego kryzysu, który powstrzymałby ten marsz i ostatecznie Polka z Argentynką mogły się cieszyć z pewnego zwycięstwa.

Jeśli można mówić, że mecz z tym hiszpańskim duetem był bardzo trudny, to zadanie arcytrudne czeka na Kanię i Irigoyen w półfinale, gdy to po drugiej stronie kortu staną znowu tenisistki z półwyspu Iberyjskiego – rozstawione z “1” – Anabel Medina Garrigies i Arantxa Parra-Santonja. Skoro jednak polsko-argentyński debel czuje się dobrze na meksykańskiej ziemi, może uda się powtórzyć tą niespodziankę?

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco, Meksyk, WTA International (pula nagród 250 tys. dol.), mecz ćwierćfinałowy gry podwójnej kobiet:

Paula Kania, Polska / Maria Irigoyen, Argentyna – Lara Arruabarena, Hiszpania / Paula Goncalves, Hiszpania 4:6, 6:4, 10:4