PŚ Canmore: Maciej Staręga wypadł słabo w biegu łączonym. Zwyciężył reprezentant Norwegii

9 mar 2016, 22:04

Maciej Staręga nie zaliczy dzisiejszego biegu łączonego (15 km stylem klasycznym + 15 km stylem dowolnym) w kanadyjskim Canmore do udanych. Polak został zdublowany przez najlepszych zawodników. Zwyciężył reprezentant Norwegii, Martin Johnsrud Sundby.

Reprezentant Polski od samego początku biegu nie dorównał tempem swoim rywalom i po pierwszym pięciu kilometrach zajmował odległe 57. miejsce. Po pierwszych 15. kilometrach, w których zawodnicy rywalizowali między sobą biegnąc techniką klasyczną, Polak poprawił się o dwie pozycje tracąc do prowadzącego Francesco De Fabiani’ego 4:33.3.

Po pierwszych kilometrach stylu dowolnego było widać, że Staręga raczej nie poprawi już swojej pozycji w dalszej części biegu. Na 20,5. kilometrze Polak spadł na 61. miejsce i do prowadzącego tracił już 7:21.9. Ostatecznie reprezentant naszego kraju został zdublowany. Zwyciężył Norweg Martin Johnsrud Sundby z czasem 1:16:29.7. Drugie miejsce zajął Sergey Ustiugov, a na najniższym stopniu podium stanął Matti Heikkinen.

1. Martin Johnsrud Sundby 1:16:29.7