Adam Kownacki w sobotę wraca do ringu. Ujawniono nazwisko rywala

Aktualizacja: lut 22 2023, 14:24
lut 21 2023, 14:57

Bez fanfar, zapowiedzi i wielkiej promocji. Adam Kownacki po cichu wraca do zawodowego ringu, gdzie kolejną walkę stoczy już w najbliższą sobotę (25 lutego). Jak poinformował portal “boxrec.com” jego rywalem będzie 41-letni Devin Vargas (22-8, 9 KO). 

Adam Kownacki rezygnuje z walki? Nieoczekiwany zwrot akcji

Walka Kownacki – Vargas na gali w stanie Minneapolis

Jeszcze kilka lat temu Adam Kownacki wskazywany był jako jeden z głównych kandydat do walki o tytuł mistrza świata w wadze ciężkiej. Wielkie plany polskiego zawodnika zakończył w 2020 roku Robert Helenius. Fin pokonał Kownackiego zarówno w pierwszej walce, jak i rewanżu, który odbył się w październiku 2021 roku.

Potem Polak miał okazję na szybki powrót do elity, gdyż przyszło mu w ringu stanąć przeciwko Aliemu Erenowi Demirezenowi. Niestety, Polak w lipcu 2022 roku przegrał z tureckim pięściarzem na punkty. Wówczas stało się jasne, że Babyface prędko do walki o pas mistrzowski nie stanie.

Kownacki szybko jednak dostanie szanse na przełamanie swojej fatalne passy. Okazuje się, że pięściarz urodzony w Łomży już w sobotę 25 lutego wystąpi na gali w amerykańskim Armory w stanie Minneapolis. Tam jego rywalem będzie Devin Vargas. Starcie zostało zakontraktowane na 8 rund.

Vargas na zawodowych ringach stoczył 30 pojedynków. W swoim rekordzie amerykański zawodnik ma 22 zwycięstw i 8 porażek. W przeszłości 41-latek miał już okazję walczyć z jednym Polakiem. We wrześniu 2011 roku pokonał go Andrzej Wawrzyk. Biało-czerwony wygrał przez nokaut.

Polak rekordzistą UFC! Marcin Prachnio zaskoczył w oktagonie

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA