Polak rekordzistą UFC! Marcin Prachnio zaskoczył w oktagonie

Aktualizacja: 20 lut 2023, 17:48
20 lut 2023, 16:04

Marcin Prachnio i William Knight zmierzyli się ze sobą w klatce podczas gali UFC Vegas 69. Polak wygrał pojedynek z dzięki jednogłośnej decyzji sędziów. Starcie z udziałem biało-czerwonego wojownika warte jest jednak uwagi nie tylko ze względu na zwycięstwo naszego zawodnika, ale również niezwykły rekord, który udało mu się przy tej okazji ustanowić.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Niezwykle uany powrót Marcina Prachnio do oktagonu UFC

Marcin Prachnio zaliczył udany powrót do oktagonu UFC. Po kwietniowej przegranej z Philipe Linsem los połączył Polaka z reprezentantem USA – Williamem Knightem. Urodzony w Warszawie zawodnik podczas gali w Las Vegas okazał się znacznie lepszy od swojego rywala, któremu zadał aż 63 niskie kopnięcia.

Okazało się, że tym samym Prachnio pobił rekord całej amerykańskiej organizacji. Żaden zawodnik w trzyrundowych walkach nie wyprowadził tylu niskich kopnięć, co właśnie Polak. O ustanowionym przez 34-latka osiągnięciu poinformował w swoich mediach społecznościowych portal “ESPN”.

Prachnio w oktagonie UFC zadebiutował już w 2018 roku. Jego pierwsze trzy walki zakończyły się jednak porażkami. Pierwszy triumf w amerykańskiej organizacji polski zawodnik zaliczył dopiero w 2021 roku. Od tego czasu wygrał cztery pojedynki i doznał tylko jednej porażki. Jego łączny bilans w MMA wynosi 16-6.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Niespodzianka w UFC. Mateusz Gamrot już wraca do oktagonu!

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA