Adam Małysz nowym prezesem PZN? Dziś mija termin składania kandydatur

Adam Małysz może zastąpić Apoloniusza Tajnera na stanowisku prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Według portalu “Interia Sport” jest on w tym momencie jedynym oficjalnym kandydatem.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

W środę o północy mija termin składania kandydatur na stanowisko prezesa PZN-u. Aktualnie urząd ten piastuje Apoloniusz Tajner. Wszystko wskazuje natomiast, że schedę po nim przejmie Adam Małysz, który, jak twierdzą dziennikarze Interii, jest jedynym oficjalnym kandydatem.

Oficjalnie wyboru na prezesa Polskiego Związku Narciarskiego przeprowadzone zostaną już 25 czerwca. Do tej pory wpłynąć miała jednak tylko jedna kandydatura i jest to zapewne wniosek Adama Małysza. PZN oficjalnie nie ujawnił jednak jeszcze oficjalnie nazwisk osób zgłaszających wnioski.

Adam Małysz na dłużej w Polskim Związku Narciarskim

Wiadomo natomiast, że w wyborach weźmie udział 82 delegatów. Oprócz kwestii obsadzenia stanowiska prezesa PZN-u pozostaje również do wybrania zarząd oraz skład Komisji Rewizyjnej. W przypadku pierwszego organu wpłynęło już osiem kandydatur. Natomiast do zasiadania w Komisji chętnych jest aktualnie sześć osób.

–  Adam jest kandydatem całej naszej społeczności. Adam Małysz jest naturalnym kandydatem popieranym przez środowisko narciarskie w całej Polsce. Myślę, że gdyby zdecydował się na kandydowanie, byłby idealny do kontynuacji pracy związku – mówił jeszcze kilka miesięcy temu Apoloniusz Tajner w rozmowie z portalem “Interia Sport”.

Adam Małysz związany jest z Polskim Związkiem Narciarskim od wielu lat. Były mistrz świata od 2016 roku pełni funkcję dyrektora oraz koordynatora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

Wielkie zmiany w polskich sportach zimowych. PZN likwiduje kadrę kobiet

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA