Reklama

Wielkie zmiany w polskich sportach zimowych. PZN likwiduje kadrę kobiet

Polski Związek Narciarski zdecydował się na zmiany w biegach narciarskich. Likwidacji ulegnie podział na kadrę męską i damską. Od teraz reprezentacja Polski będzie połączoną. Rozwiązanie wejdzie w życie już podczas przygotowań do sezonu 2022/2023.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Poprzedni sezon był nie był dla naszych biegaczy narciarskich. Męska kadra słabo poradziła sobie zarówno w zawodach Pucharu Świata, jak i podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022. Z kolei damska reprezentacja Polski osiągała lepsze wyniki. Szczególnie dobrze prezentowały się takie zawodniczki jak Monika Skinder czy Izabela Marcisz. Problemem były jednak konflikty wewnętrzne.

PZN likwiduje podział na kadrę kobiet i mężczyzn

W związku z tym Polski Związek Narciarski postanowił dokonać zmian organizacyjnych. Przed sezonem 2022/2023 zlikwidowany został podział na kadrę kobiet i mężczyzn. Na ich miejsce zostały trzy wspólne grupy szkoleniowe kobiet i mężczyzn: kadra narodowa A, B i juniorów.

Od tego sezonu będziemy mieli podział na trzy grupy szkoleniowe. Kadra Narodowa B i Juniorów będą miały wspólny sztab szkoleniowy. Nasze dwie kadry cały okres przygotowawczy będą trenowały razem i realizowały jeden plan treningowy – powiedział Jan Antolec, który będzie pracował z kadrą juniorów.

Kadrę narodową A poprowadzi Czech Lukas Bauer, który już od trzech lat pracuje z polskimi biegaczami. W jego grupie znajdzie się pięcioro reprezentantów naszego kraju – dwie zawodniczki i trzech zawodników.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Polski Związek Narciarski podał kadry skoczków na sezon 2022/23. Zabrakło niespodzianekPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama