Reklama

Adam Małysz w nowej roli. Został prezesem Polskiego Związku Narciarskiego

To już oficjalna informacja. Adam Małysz został nowym prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Były skoczek narciarski został wybrany na stanowisko podczas obrad zarządu, które miały miejsce w Krakowie.

Wcześniej stanowisko prezesa piastował Apoloniusz Tajner

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Adam Małysz był jedynym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. W tej roli zastąpi Apoloniusza Tajnera, swojego byłego trenera, który pełnił funkcję szefa PZN od 2006 roku. W sobotnich wyborach 68-latek jednak nie startował.

Małysz zdobył 77 głosów na 80 możliwych. Swoją nową rolę będzie pełnił do 2026 roku. Co warte podkreślenia, były sportowiec będzie musiał zadbać nie tylko o skoki narciarskie. PZN opiekuje się również innymi zimowymi dyscyplinami, takimi jak: biegi narciarskie, kombinacja norweska, snowboard czy narciarstwo alpejskie.

Chcę zająć się podnoszeniem poziomu wszystkich dyscyplin olimpijskich podlegających pod PZN. Nie tylko skoków narciarskich, ale też biegów, snowboardu i narciarstwa alpejskiego. Ważne będzie też np. poszerzanie bazy szkoleniowej na etapie juniorskim oraz zadanie związane ze związkiem, czyli profesjonalizacja pracy biura PZN – mówił jeszcze przed wyborem na prezesa PZN Adam Małysz, cytowany przez portal TVN24.

Delegaci podczas Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego PZN wybrali też zarząd federacji. Znaleźli się w nim Marcin Blauth, Adam Fickowski, Wojciech Gumny, Jarosław Konior, Rafał Kot, Marek Pach, Stanisław Szymanik.

Wielkie zmiany w polskich sportach zimowych. PZN likwiduje kadrę kobietPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama