Szalony plan Polaka. Chce pokonać dystans większy od… obwodu Ziemi

Dopiero co zakończyły się emocje z występem Polaków na niesamowitym dystansie 10-krotnego Ironmana w Brasil Ultra Tri, a już niebawem próbę przekroczenia kolejnej bariery podejmie inny nasz reprezentant. Adrian Kostera w ciągu roku chce pokonać dystans większy, niż wynosi obwód kuli ziemskiej.

Adrian Kostera chce pobić rekord Guinnessa

Nie tak dawno Polska żyła rywalizacją w 10-krotnym Ironmanie, gdzie Robert Karaś ustanowił nowy imponujący rekord świata. Polak w świetnym stylu przepłynął 38 kilometrów, przejechał 1 800 kilometrów na rowerze i przebiegł 422 kilometry. Na podium Brasil Ultra Tri 2023 znaleźli się również Jurand Czabański i Rafał Godzwon.

Wiele wskazuje na to, że niebawem Polacy będą się emocjonować kolejną niesamowitą próbą. Adrian Kostera ogłosił, że rozpoczyna walkę o pobicie rekordu Guinnessa w najdłuższym męskim triathlonie. Jego celem jest pokonanie dystansu większego niż obwód kuli ziemskiej w ciągu… 365 dni.

Szalony plan Adriana Kostery

Kostera ogłosił, że niewyobrażalną próbę rozpocznie 1 czerwca. W jej trakcie spróbuje przepłynąć 1 205 kilometrów, przejechać na rowerze 31 132 kilometry i przebieg 7 833 kilometry. Wyzwanie podzieli na trzy etapy. Przez 67 dni będzie pływał po 18 kilometrów, następnie przez 155 dni będzie jeździł po 200 kilometrów na rowerze, a przez 143 dni będzie biegał po 55 kilometrów.

Adrian Kostera jest sportowcem-amatorem, który wielokrotnie pokazywał, że nie są mu znane żadne granice, jeśli chodzi o wysiłek. Jest między innymi rekordzistą świata na dystansie 5-krotnego Ironmana, który pokonał w czasie 67 godzin, 45 minut i 51 sekund.

W ubiegłym roku, przy okazji 10-krotnego Ironmana między Kosterą a Robertem Karasiem wywiązał się spór. Pierwszy z nich zdołał go ukończyć, zaś drugi musiał się wycofać z powodu kontuzji. Doszło nawet do wyzwisk, ale ostatecznie obaj panowie się pogodzili.

Polacy zdominowali Brasil Ultra Tri. Zajęli całe podium w 10-krotnym Ironmanie

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA