Polacy zdominowali Brasil Ultra Tri. Zajęli całe podium w 10-krotnym Ironmanie

Aktualizacja: 31 maj 2023, 09:20
30 maj 2023, 14:07

Jurand Czabański oraz Rafał Godzwon dołączyli do Roberta Karasia i ukończyli morderczy wyścig Brasil Ultra Tri na dystansie 10-krotnego triathlonu. To wielki sukces biało-czerwonych, bowiem całe podium zostało zdominowane przez reprezentantów Polski.

Szalony wyścig w 10-krotnym Ironmanie

Dystans 10-krotnego Ironmana to olbrzymi wysiłek, z którym z pewnością nie każdy by sobie poradził. Uczestnicy mieli do pokonania 38 km pływania, 1800 km jazdy na rowerze i 422 km biegu. To szalony dystans, dlatego na jego pokonanie mają szansę tylko nieliczni.

Znakomicie w Brasil Ultra Tri 2023 poradził sobie Robert Karaś, który w imponującym stylu wygrać rywalizację i ustanowił przy tym nowy rekord świata. Do mety dobiegł z czasem 164 godziny, 14 minut i 2 sekundy. 34-latek poradził sobie mimo licznych kontuzji i upalnej pogody.

Polskie podium w Brasil Ultra Tri

Jak się okazało, całe podium brazylijskiego morderczego wyścigu zajęli Polacy. Jako drugi linię mety przekroczył Jurand Czabański (206 godzin, 2 minuty i 0 sekund), natomiast na trzecim miejscu uplasował się Rafał Godzwon (225 godzin, 9 minut i 47 sekund).

Polacy są rekordzistami na aż czterech dystansach w różnych odmianach triathlonu. Poza 10-krotnym Ironmanem, Robert Karaś jest także rekordzistą w podwójnym (18 godzin, 44 minuty i 38 sekund) i potrójnym triathlonie (30 godzin, 48 minut i 57 sekund). Adrian Kostera z kolei ma najlepszy na świecie wynik w 5-krotnym triathlonie (67 godzin, 45 minut i 51 sekund).

Henryk Kasperczak skradł show na gali Ekstraklasy. 76-letni trener trafił do Galerii Sław