piątek, 19 sierpnia, 2022

Agnieszka Radwańska zagra w Katowicach

Nasza najlepsza tenisistka potwierdziła swój udział w turnieju WTA Katowice Open, który odbędzie się w przyszłym roku.

Kiedy Agnieszka Radwańska wygrała turniej Masters w Singapurze, zaczęto się zastanawiać czy uda się ją ściągnąć do Spodka na turniej WTA Katowice Open. Największe wątpliwości budził fakt, że „Isia” ma zagrać w styczniu w chińskim Shenzhen, czyli turnieju tej samej rangi, co katowicki. Do tej pory było tak, że przepisy pozwalały zawodniczkom z czołowej „10” rankingu, na występ w tylko jednej tego typu imprezie w ciągu pół roku.

Taka sytuacja zdarzyła się w pierwszej edycji turnieju w Katowicach. Wtedy Agnieszka miała już wcześniej ustalony turniej w Auckland, dlatego też mogła zagrać tylko w meczu pokazowym. Oficjalną gwiazdą śląskiego turnieju została w tamtym czasie Czeszka Petra Kvitova. Na szczęście ten przepis się zmienił i występ Radwańskiej nie jest przez to zagrożony.

Informację tą oficjalnie potwierdził prezydent Katowic:
„Słyszałem bardzo pozytywne opinie zawodniczek o poprzednich edycjach turnieju, dlatego jestem przekonany, że w przyszłym roku w Katowicach znowu będziemy mogli kibicować wielu świetnym tenisistkom. Miło mi poinformować, że wśród nich będzie m.in. Agnieszka Radwańska, jedna z najlepszych „rakiet” świata.”

Turniej WTA Katowice Open potrwa od 4 do 10 kwietnia, bilety na tą imprezę można będzie zakupić już od 18 grudnia na stronie  kupbilet.pl, w salonach sieci EMPIK oraz w punktach zakładów sportowych STS.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA