Strona główna Kolarstwo AIOCC w Krakowie

AIOCC w Krakowie

0

W miniony piątek odbył się w Krakowie kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizatorów Wyścigów Kolarskich. W wydarzeniu nie zabrakło dyrektora Tour de Pologne – Czesława Langa, jak również głównych.

To pierwsza taka sytuacja, kiedy kongres odbywa się w Polsce. Wcześniej jego organizatorami były Francja, czy Włochy.

Tutaj w Krakowie rozmawialiśmy na przykład bardzo dużo o bezpieczeństwie wyścigów, a także o wspólnej promocji oraz generalnie o rozwoju kolarstwa. Cieszę się, że bardzo, że Tour de Pologne to już taka kolarska Liga Mistrzów. Dla nas to także okazja pochwalenia się Polską. Dlatego zorganizowaliśmy to spotkanie w Krakowie, który dla Tour de Pologne jest jak Paryż dla Tour de France – zauważa Czesław Lang.

Lang przyznał, że pojawiły się rozmowy zorganizowania jednego z etapów wielkich tourów w Polsce, lecz wiązałoby się to z ogromnymi kosztami.

To z pewnością kosztowałoby pieniądze liczone w milionach euro. A przecież od miast często ciężko otrzymać znacznie mniejsze kwoty, więc wydaje mi się, że nie jesteśmy na to jeszcze gotowi. Organizacyjnie z pewnością dalibyśmy radę, ale to jest projekt, którego realizacja zależy w dużej mierze od samorządów. Oczywiście trzeba byłoby pomyśleć o tym, jakie byłyby korzyści w stosunku do tych kosztów. Mamy przecież Tour de Pologne, gdzie mamy te same drużyny i ten sam przekaz medialny – mówi szukający ew. szans dyrektor Tour de Pologne.

 Są zapytania ludzi z Polski. Jednak jak wiadomo, ostatecznie muszą pojawić się konkrety. Miasta takie jak Warszawa czy Kraków byłyby bardzo atrakcyjne na start Giro – dodaje natomiast dyrektor największego wyścigu we Włoszech.

http://credit-n.ru/offers-zaim/lime-zaim-zaymi-online.html

Komentarze