Alize Cornet zapowiada zwycięstwo ze Świątek. “Ktoś musi ją pokonać”

Aktualizacja: 2 lip 2022, 19:17
1 lip 2022, 14:18

Alize Cornet będzie rywalką Igi Świątek w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach Wimbledonu. Doświadczona Francuzka z ogromną pewnością siebie zapowiedziała, że może przerwać wspaniałą serię liderki rankingu WTA.

Młodzieńcza fantazja kontra doświadczenie

Iga Świątek miała sporo problemów w meczu drugiej rundy na kortach Wimbledonu. Polka walczyła z porządnie przygotowaną Lesley Pattinamą Kerkhove do ostatniej kropli potu. Jednak tak naprawdę najlepsza rakieta globu mierzyła się nie tyle z nawierzchnią czy oponentką, ale z gwałtownymi podmuchami wiatru. Stąd duża liczba niewymuszonych błędów. Teraz przeciwniczką raszynianki będzie bardziej wymagająca Alize Cornet.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Francuzka doskonale czuje się na kortach trawiastych i bazuje na doświadczeniu nabytym podczas wieloletniej kariery. Weteranka touru w wimbledońskim turnieju radzi sobie póki co wybornie. Dotychczas 32-latka wyrzuciła za burtę imprezy Julię Putincewą (6:3, 7:6 (5)) i Claire Liu (6:3, 6:3). Igę Świątek czeka zatem nie lada wyzwanie.

Alize Cornet zapowiada wygraną ze Świątek

32-latka urodzona w Nicei wprawdzie jeszcze nigdy nie wystąpiła chociażby w jakimkolwiek finale singlowym na trawie, lecz trzeba na nią uważać. Rywalka Świątek potrafiła napsuć mnóstwo krwi wyżej notowanym oponentkom na tej nawierzchni w przeszłości. Teraz na łamach dziennika “Le Figaro” zapowiada, że może przerwać passę zwycięstw Polki.

– Ktoś będzie musiał ją pokonać. Nie mam nic do stracenia. W takich sytuacjach zdarzają się niespodzianki. Jeśli jest nawierzchnia, na której można ją pokonać, to chyba jest to trawa. Piętnaście lat doświadczenia na tego typu kortach może mi pomóc. Jeśli passa Świątek ma zostać przerwana, to może tak się stać na Wimbledonie – twierdzi Cornet.

Mecz Iga Świątek – Alize Cornet odbędzie się w sobotę. Jeszcze nie ustalono godziny.